SPZ280/3-2517 (3SPZ280TB) SKF V Belt Pulley - 3 Groove - Taper Lock - 280mm PCD - 284mm OD
Bulk Pricing
Minimum Line Item Quantity Discount Discounted Price
Product Specification
  • Bore Type:
    Taper Lock
  • Brand:
    SKF
  • Category:
    V Belt Pulleys
  • No of Grooves:
    3
  • Pulley Outside Dia:
    284mm
  • Pulley Pitch Dia:
    280mm
  • Taper Bush:
    2517
  • Top Width:
    10mm
Can Be Used With This Product
Quantity updatable in cart
2517 Taper-Lock-Buchse – zöllige Wellen
2517 Taper Lock Bush – Metrische Wellen
SPZ-ABSCHNITT KEILRIEMEN – WÄHLEN SIE DIE LÄNGE
ZAHNKRIEMEN MIT XPZ-ABSCHNITT – WÄHLEN SIE DIE LÄNGE
Keilriemen mit Z-Abschnitt – Länge wählen
SPZ280/3-2517 (3SPZ280TB) SKF V Belt Pulley - 3 Groove - Taper Lock - 280mm PCD - 284mm ODThanks for looking