T5-815-16 - 16T5/815DL Continental Contitech Double Sided Polyurethane Synchroflex Timing Belt
Bulk Pricing
Minimum Line Item Quantity Discount Discounted Price
Product Specification
  • Belt Length:
    815mm
  • Belt Pitch:
    T5 5mm
  • Belt Width:
    16mm
  • Brand:
    Continental
  • Category:
    Timing Belts
  • No of Teeth:
    163
  • Temp Range:
    -30° - +80°C
Can Be Used With This Product
Quantity updatable in cart
T5 Pilot Bore Timing Belt Pulley, 16mm Wide, Choose Number of Teeth