1100H200 (1/2") H Section Imperial Timing Belt - 110 inches Long x 2" Wide
Bulk Pricing
Minimum Line Item Quantity Discount Discounted Price
Product Specification
  • Belt Length:
    2794mm - 110"
  • Belt Pitch:
    H (1/2")
  • Belt Width:
    50.8mm - 2"
  • Category:
    Timing Belts
  • No of Teeth:
    220
Can Be Used With This Product
Quantity updatable in cart
H 1/2" Pilot Bore Timing Belt Pulley, 2" Wide, Choose Number of Teeth
H 1/2" Pitch, 50.8mm - 2" Wide, Choose Length
H 1/2" Taper Lock Timing Belt Pulley, 2" Wide, Choose Number of Teeth
1100H Imperial Timing Belt H Section 1/2" Pitch
Length Inch // mm 110" // 2794 Number of Teeth 220
Width  3/4" // 1" // 1.5" // 2" // 3"