1550PK/610K Poly-V Belt K Section 3.56mm - 1550mm /61" Long - Choose # Ribs
Bulk Pricing
Minimum Line Item Quantity Discount Discounted Price
Product Specification
  • Belt Section:
    K Section 3.56mm
  • Category:
    Poly-V Belts
  • Length:
    1550mm - 80.7"
1550PK/610K Major Branded Poly-V Belt Length Approx = 1550mm// 61" K Section 3.56mm The Poly-V belt is a single, endless belt with longitudinal V-shaped ribs that mate perfectly with the V-grooves in the sheaves. It combines the convenience of a...