16032/W64 (DL150) 160x240x25mm SKF Single Row Deep Groove Ball Bearing
Bulk Pricing
Minimum Line Item Quantity Discount Discounted Price
Product Specification
  • Clearence:
    Normal Clearance (Cn)
  • Inside Diameter:
    160mm
  • Measurement Unit:
    Metric
  • Mfr Part No:
    16032/W64
  • Outside Diameter:
    240mm
  • Seals:
    Open (No Seal)
  • UOM:
    Each
  • Width:
    25mm
16032/W64 160x240x25mm SKF Single Row Deep Groove Ball Bearing