2800-14M-85 HTD 14M Timing Belt - 2800mm Long x 85mm Wide
Bulk Pricing
Minimum Line Item Quantity Discount Discounted Price
Product Specification
  • Belt Length:
    2800mm
  • Belt Pitch:
    HTD14M (14mm)
  • Belt Width:
    85mm
  • Category:
    Timing Belts
  • No of Teeth:
    200
Can Be Used With This Product
Quantity updatable in cart
HTD14 Pilot Bore Timing Belt Pulley, 85mm Wide, Choose Number of Teeth
HTD14 Taper Lock Timing Belt Pulley, 85mm Wide, Choose Number of Teeth
2800-14M HTD Synchronous Timing Belt 14M 14mm Pitch