AT5-280-10 - 10AT5/280G3 Continental Contitech Generation 3 Polyurethane Synchroflex Timing Belt
Bulk Pricing
Minimum Line Item Quantity Discount Discounted Price
Product Specification
  • Belt Length:
    280mm
  • Belt Pitch:
    AT05 5mm
  • Belt Width:
    10mm
  • Brand:
    Continental
  • Category:
    Timing Belts
  • No of Teeth:
    56
  • Temp Range:
    -30° - +100°C
  • Temp Range:
    -30° - +100°C
Can Be Used With This Product
Quantity updatable in cart
AT5 Pilot Bore Timing Belt Pulley, 10mm Wide, Choose Number of Teeth