PHG 1440-8M-30 SKF Metric Timing Belt HTD
Bulk Pricing
Minimum Line Item Quantity Discount Discounted Price
Product Specification
  • Belt Length:
    1440mm
  • Belt Pitch:
    HTD8in (8mm)
  • Belt Width:
    30mm
  • Brand:
    SKF
  • Category:
    Timing Belts
  • No of Teeth:
    180
Can Be Used With This Product
Quantity updatable in cart
HTD8 Pilot Bore Timing Belt Pulley, 30mm Wide, Choose Number of Teeth
HTD8 Taper Lock Timing Belt Pulley, 30mm Wide, Choose Number of Teeth