AVX13X1040 13x1040Li Automotive Fan V belt
Bulk Pricing
Minimum Line Item Quantity Discount Discounted Price
Product Specification
  • Belt Section:
    AVX13 (13mm Wide)
  • Category:
    V & Wedge Belts
  • Inside Length (inch):
    40.9"
  • Inside Length (mm):
    1040mm
  • Outside Length (mm):
    1090mm
  • Pitch Length (mm):
    1060mm